Požár stohu Slavětín

2. 11. 2014

pozar.jpg

Tisková zpráva HZS KHK ze dne 3. listopadu 2014, 7:30 hodin

Požár byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje ohlášen v 18:28 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a Dobrušky, dále dobrovolní hasiči ze Slavětína, Bohuslavic a Nového Města nad Metují.

Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že stoh o rozloze zhruba 80 krát deset metrů je celý v plamenech. Lisovaná sláma byla uložena venku na panelovém podlaží u skladovací haly s krmným obilím a poblíž kravína. Hasiči ihned začali s hašením a také ochlazováním přilehlých objektů. Účinným a rychlým zásahem se jim podařilo zabránit rozšíření plamenů na kravín se zvířaty i skladovací halu. Vysoký stoh slámy hasiči musejí postupně rozebírat a dohašovat. Požár se podařilo lokalizovat dnes 3. listopadu 2014 po šesté hodině ráno. Na místě stále zůstávají hasiči, kteří budou rozebírat a dohašovat požár a také vyšetřovatelé, kteří budou zjišťovat příčinu vzniku požáru. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na šest milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Likvidace události proběhla ráno 4.11.2014

22:42:26 POZAR PRUMYSL Slavetin n/M , horici senik u kravina, vedle seniku se nachazi kravin, zvirata uvnitr, v plamenech,

Výjezd jednotky:22:51

Pořadí jednotky PO: 13