Požár školy(cvičení)-foto

31. 3. 2010

Prověřovací cvičení složek IZS

Složky integrovaného záchranného systému HZS Královehradeckého kraje ÚO Náchod, jednotky PO obcí územního odboru Náchod, VZS Náchod a Městská policie Česká Skalice

I.

Cíl cvičení :

Prověřit činnost, vybavení a akceschopnost dobrovolných a profesionálních jednotek požární ochrany, zdravotnické záchranné služby, operačního střediska HZS a VZS ÚO Náchod, Městské policie Česká Skalice.

II.

Téma cvičení :

Zdolání požáru plynové kotelny školy v suterénu, práce a orientace v zakouřeném neznámem objektu, odvětrávání, pohyb v DT a evakuace žáku a personálu.

III.

Místo provedení :

Základní škola Česká Skalice ( přístavba) se nachází v lidické ulici. V sousedství je pošta, základní škola 1.stupeň a obydlené budovy. Objekt má jedno podlaží. Hlavní vchod je z kraje budovy. Středem prvního podlaží je chodba a po stranách jsou učebny a kabinety. V suterénu jsou učebny, dílny, sklady a plynová kotelna.

IV.

Námět cvičení :

V plynové kotelně při údržbářských prácích dojde k menšímu úniku plynu a následnému výbuchu se vznikem požáru s následným ohrožením žáku a personálu školy. Dochází k usmrcení údržbáře v kotelně jehož tělo bude nutné co nejdříve vynést. Nebezpečná zóna nezasahuje do zbytku budovy. Zasahuje pouze kotelnu a dojde k silnému zakouření chodeb v suterénu, dále dochází ke vzniku menší paniky a zranění jednoho ze žáků v suterénu. Po evakuaci tříd v suterénu a prvním podlaží zjištěno jedním z učitelů, že jedno z dětí chybí.

V.

Datum a termín cvičení :

31. března 2010

od 12.30 do 13.00 hodin

VI.

Způsob provedení cvičení :

Prakticky bez použití vody, odvoz postižených VZS. Řízení dopravy Městskou policií.

31.03. 12:24:53 POZAR, NIZKE BUDOVY, I.st. Nachod, Ceska Skalice, Lidicka, kotelna, pozar kotelny zakladni skoly

Místo události: okres Náchod — Česká Skalice, ul. Podskalní

Datum a čas ohlášení: 31.03.2010 12:23

Typ zásahu: požár

Zasahovaly jednotky: PS Jaroměř, JSDH Česká Skallce - FOTO (Jan Holý)

Popis zásahu: Hasiči vyjeli k požáru kotelny při ZŠ. Během zásahu vyhledány 3 osoby. 1 osoba zraněna. Výjezd TA-L2, CAS 15, CAS 24, 3 x DA 8JEDNALO SE O PROVĚŘOVACÍ CVIČENÍ!

INFO o zásahu