Požár drůbežárny Doubravice

Místo události: okres Náchod — Doubravice u České Skalice
Datum a čas ohlášení: 03.01.2016 08:44
Typ zásahu: Požár – průmyslové, zemědělské objekty
Zasahovaly jednotky: HZS Jaroměř, HZS Náchod,JSDH Česká Skalice,Jaroměř,Nové Město n./M.,Rychnovek-Zvole,Jasenná, Velichovky
Popis zásahu:

K požáru drůbežárny vyjeli dnes 3. ledna 2016 dopoledne hasiči do obce Doubravice u České Skalice na Náchodsku.

Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena v 08:43 hodin. Kvůli rozsahu požáru musel být vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a na místo se postupně sjelo osm jednotek profesionálních hasičů z Jaroměře a Náchoda, dále dobrovolných hasičů z České Skalice, Nového Města nad Metují, Jaroměře, Jasenné, Velichovek a Rychnovka – Zvole.

Při příjezdu první jednotky hasičů byla část haly o rozměrech zhruba 90 krát 40 metrů v plamenech. Uvnitř hořící drůbežárny bylo na 30 tisíc kuřat, z nichž téměř polovina při požáru uhynula. Další tisíce kuřat zachránili zaměstnanci společně s hasiči a přemístili je do nezasažené části objektu. Ten bylo potřeba dostatečně vytopit, aby nedošlo kvůli nízkým venkovním teplotám k dalšímu úhynu kuřat. Hasiči dostali požár drůbežárny pod kontrolu v 09:17 hodin. Dohašování ohnisek pod zřícenou konstrukcí haly pokračovalo až do odpoledních hodin, kdy byl požár zlikvidován. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem sedmi milionů korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření, s největší pravděpodobností se jednalo o zatím blíže nespecifikovanou technickou závadu. Při požáru nedošlo ke zranění osob ani zasahujících hasičů. (zdroj HZS)

Činnost jednotky: Průzkum
                          Rozebírání konstrukcí
                          Hasební práce